Tänään oli juoksujen osalta vapaapäivä, joten ei siitä sen enempää. Tai sen verran voisin raportoida, että kävin tänään ostamassa uudet Nike Air Spanit, kun niitä nyt halvalla saa.
Nuo Niket on osoittautuneet tosi hyvin meikäläisen jalkaan sopiviksi ”työkengiksi” pitkille lenkeille ja nykyisillä nopeuksilla myös vauhdikkaampaankin menoon, joten pakko oli ostaa yksi pari varastoon odottamaan. Onneksi aina se paras (itselle sopiva) ei ole se kallein vaihtoehto.
Tulipa samalla ostettua myös juomavyö ja perhana kun kotona vasta huomasin, että niitähän on eri pituuksia ja meikä osti tietenkin S/M:n. Sen verran SM henkinen pitää olla, että vaikka tekee kipeää, niin tuolla vyöllä mennään, eli pari senttiä pitää vyötäröstä nipistää pois 🙂
Ei muuta kuin kohta unta palloon ja aamulla pitkälle lenkille. Ja paljastetaan vielä MM-kisoista sellainen havainto, että Blanka Vlašić on aika loistava/mahtava/ihana urheilija 🙂