Dec 252011
 

Hauskaa joulua kaikille…

 

Sitä melkein riittää täälläkin. Tiistaista asti meikää on vaivannut yllättävän ärhäkkä flunssa ja eilen sain vielä bonuksena silmätulehduksen molempiin silmiin. Joten tässä joulupäivä on edennyt extreme-matkailun merkeissä Peijaksen päivystyksessä. Sen verran surkealta onnistuin kuitenkin vastaaanotossa näyttämään, että pientä upgradea jonoon sain. Siitäkin huolimatta 2 tuntia 15 minuuttia siinä istuessa meni. Mutta useampi ennen meikäläistä tullut jäi vielä jonottamaan :)

Luonnollisesti tämän viikon juoksukilometrit on pyöreä nolla, mutta lääkitys on kerrankin kohdallaan… lääkärin mukaan mykoplasmakin lähtisi sillä pois, tietenkin sillä edellytyksellä, että tämä muotitauti meikäläisellä olisi. Tuskin kuitenkaan… ainoa oireen tapainen saattaisi olla heikentynyt vastustuskyky, meikällähän on näitä flunssan oireita nykyisin suhteellisen useasti.

Mutta mitäs tässä jouluna murehtimaan. Droppia, kinkkua ja  laatikkoa naamaan ja iloinen virnistys päälle. Tällä kattauksella mennnään nyt!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
   Beat diabetes   Diabetes diet